Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2017
Premiera: 20.10. 2017
Dane techniczne: Barwny, 103 min
Reżyseria: Bodo Kox
Scenariusz: Bodo Kox
Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak, Dominik Danilczyk
Muzyka: Sandro Di Stefano
Scenografia: Wojciech Żogała
Montaż: Milenia Fiedler
Producent: Izabela Igel, Roman Jarosz
Produkcja: Alter Ego Pictures
Obsada aktorska:
Olga Bołądź – Goria
Piotr Polak – Adam
Sebastian Stankiewicz – Bernard
Helena Norowicz – Urszula Stefańska
Wojciech Zieliński – agent Jan Targosz
Bartłomiej Firlet – Kowalsky Radzimir
Jakub Kamieński – agent Natan Gradowski
Bartosz Cao – syn Prola
Anna Konieczna – agentka Maria Toruńska
Agata Buzek – doktor
Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.
Mówi Bodo Kox:
Przyszłość w moim filmie widzę jako bardzo bliską, ale chciałem zawrzeć elementy stylistycznego odseparowania się, żeby kontrastowała również z czasami minionymi. Przyszłość jest już dzisiaj, stoimy na krawędzi wielkich zmian, na które nas nie przygotowano. Bo po co? Przecież łatwiej puścić w telewizji kolejną edycję „Tańca z gwiazdami”.
(„Magazyn Filmowy” nr 10/2017)
Nagrody:
FF w Gdyni – Nagroda za muzykę
MFF w Trieście – Złoty Asteroid
Bodo Kox
Urodził się w 1977 roku we Wrocławiu. Reżyser, scenarzysta, aktor. Absolwent filologii polskiej (specjalność: dziennikarstwo) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zanim zadebiutował w profesjonalnym kinie, był ikoną polskiego offu i laureatem wielu nagród na festiwalach filmów niezależnych. Przełomem dla Koxa okazał się film uznawany za jego debiut, czyli "Dziewczyna z szafy" z 2012 roku.